Kapat

Dermokozmetik Nedir ?


Dermatoloji ve kozmetik sektörünün bir arada oluşuna verilen bir isim olan genel tabirinde ise cilt problemlerinin çözümlenmesi, cildin korunması, cilt konforunun  sağlanması, yaşlılıktan gençliğe dönüş ve bu tip durumların gerçekleşmesini sağlayan ürünlerin bulunduğu alana dermokozmetik adı verilmektedir.

Krem, losyon, tonik, cilt serumu, temizleme jeli, köpük, şampuan, jel, pudra, maske ve sabun gibi ürünler dermokozmetik alanında yer alan ürünlere birer örnek olarak  gösterilebilir. Ülkemizde dermokozmetik çok nadir bahsedilir ve dermokozmetik ürünleri direk kozmetik alanında değerlendirilir.

KOZMETİK VE DERMOKOZMETİK ARASINDAKİ FARK NELERDİR?

Yasa ve yönetmelik gereğince kozmetik ve dermokozmetik arasındaki fark dermokozmetik ürünlerinin dermatolojik, stabilize, mikrobiyolojik vb. testlerden geçmiş özel  cilt bakım ve koruma ürünleri olup kozmetik ürünlerinin daha genel, bazılarının herhangi bir test’ e tabii tutulmadığı ürünlerin bulunduğu alan olarak nitelendirilebilir.

DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİ GÜVENİLİR Mİ?

Cildimizin güzelliğini ve sağlığını korumak için kullanmış olduğumuz dermokozmetik ürünlerinin güvenilirliği de sorgulanmaktadır. Cilt güzelleştirici ve sorun giderici ürünler olarak lanse edilen dermokozmetik ürünleri yanlış kullanımı, doğru formüllerin yer almaması ve ürün içerisinde alerjinizi tetikleyecek maddelerin olması durumunda cildinize zarar verebilir. Ancak doğal yollarla üretilmiş, ilaç kalitesinde temiz şekilde üretilen dermokozmetik ürünlerinden kaçınmanıza gerek yok.

Doğal yollarla üretilmiş dermokozmetik ürünlerine örnek olarak 2019 yılında Kenevircim markasının kenevirin tescillenmiş sorun giderici özelliklerinden faydalanarak %100 kenevir yağından üretmiş olduğu dermokozmetik ürünlerini gösterebiliriz.

 

DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİ İLAÇ SAYILIR MI?

Dermokozmetik kapsamında bulunan ürünler ilaç olarak tanımlanamaz. Dermokozmetik ürünlerinin amacı doğal bileşenler ile cilt hastalıkları durumunu yavaşlatmak, hastalığa neden olacak etkenleri doğal yollarla çözmek olsa da ilaçlar gibi hızlı bir etki sağlamadıkları için ilaç sınıfında bulunmamaktadır.


Doğal Kenevir Yağlı Şampuan 300ML 03040034
Doğal Kenevir Yağlı Şampuan 300ML

%100 Doğal Kenevir Yağından Yapılan, saç dökülmesine ve kepeğe karşı etkili, besleyici, koruyucu, onarıcı ve nemlendirici bitkisel şampuanımız, Saçınız ve cildinizin dostu!

5
69,00 ₺90,00 ₺
%23 Yeni İndirimli
Ücretsiz Kargo Hızlı Kargo
Doğal Kenevir Yağlı El Bakım Kremi 100ML 03040035
Doğal Kenevir Yağlı El Bakım Kremi 100ML

%100 Doğal Kenevir Yağından Yapılan, kuruluk kaynaklı el çatlaklarına karşı etkili, besleyici, koruyucu, onarıcı ve nemlendirici el bakım kremimiz, eliniz ve cildinizin dostu!

5
50,00 ₺70,00 ₺
%29 Yeni İndirimli
Ücretsiz Kargo Hızlı Kargo
Doğal Kenevir Yağlı Ayak Bakım Kremi 100ML 03040036
Doğal Kenevir Yağlı Ayak Bakım Kremi 100ML

%100 Doğal Kenevir Yağından Yapılan, kuruluk ve topuk çatlaklarına karşı etkili, besleyici, koruyucu, onarıcı ve nemlendirici ayak bakım kremimiz, ayağınız ve cildinizin dostu!

5
45,00 ₺60,00 ₺
%25 Yeni İndirimli
Ücretsiz Kargo Hızlı Kargo
Doğal Kenevir Yağlı Akne Sabunu 130G 03040037
Doğal Kenevir Yağlı Akne Sabunu 130G

%100 Doğal Kenevir Yağından Yapılan, akne karşıtı ve arındırma etkili, besleyici, onarıcı ve nemlendirici akne karşıtı sabunumuz, aknelerinizin düşmanı, cildinizin dostu!

5
30,00 ₺40,00 ₺
%25 Yeni İndirimli
Ücretsiz Kargo Hızlı Kargo
Kenevir Tohumu Yağı Saç ve Vücut Bakım Serumu 50ML 03040050
Kenevir Tohumu Yağı Saç ve Vücut Bakım Serumu 50ML

%100 Kenevir Yağı İçeriği ile üretilen saç ve vücut bakım serumumuz, Saçınız ve cildinizin dostu!

0
50,00 ₺70,00 ₺
%29 Yeni İndirimli
Ücretsiz Kargo Hızlı Kargo
Takipte Kalın

Kenevircim | Doğal kenevir yağlı dermokozmetik ürünleri © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır